חשיבותה של למינציה בעולם עיצוב אריזות

חשיבותה של למינציה בעולם עיצוב אריזות

 

כאשר מזכירים את המושג למינציה, מדברים על השבחת מוצר דפוס העשוי מנייר, כאשר עוטפים את המוצר בציפוי של פלסטיק דק וחזק. הניילון נשאר צמוד אל הנייר וכך מונע את התקמטות האריזה או מוצר הדפוס. גם כאשר מייצרים עיצוב אריזות, לפני ההדפסה של קרטון האריזה, יש לבצע במקרים מסוימים גם גלזורה המיועדת להחליק את האריזה והדיו של ההדפסה לא ייספג לקרטון עצמו.

 

יש לציין, כי למינציה, הינו חלק בלתי נפרד מהתכנון, הפיתוח ועיצוב האריזה. שכבות של אריזות הנעשות באמצעות הלמינציה, מגיעה בסוגים שונים של גימורים כגון: מבריק, מאט, מגד שריטות וסופט טאץ. באמצעות למינציה מסוג סופט טאץ', ישנה תחושת מגע ואפקט בעל מראה  מתוחכם ויוקרתי יותר, מגע נעים וקטיפתי והגנה מני שריטות, מה שיגן על האריזה וישמור עליה זמן רב  כאשר אריזת המוצר נמצאת בחנויות.

 

המאפיינים השונים של מכונות למינציה

 

היום, ישנן מכונות למינציה  רבות בשוק ויש בהן כמה מאפיינים כגון: מידת הנייר, האם המכונה מופעלת באופן ידני או אוטומטי, קצב המכונה, הספק המכונה ועוד. בכדי להגיע לתוצאה טובה  ואיכות גבוהה יש להקפיד על כמה קריטריונים כמו:

 

  • מניעת קימוט של הנייר או הקרטון
  • למנוע הדבקה לא מושלמת
  • להימנע ממצב שלאחר ציפוי הלמינציה הנייר יתעגל בפינותיו

 

בכדי למנוע את כל הפגמים הללו בעת ביצוע הלמינציה על נייר או קרטון, יש להשתמש בגליל איכותי וכן במכונות דיגיטליות  על בסיס טונר, כאשר הנייר מקבל כמות קטנה של שמן סיליקון. מכונות אלה, הן בעלות הדבקה חזקה על מנת למנוע את התקלפות הציפוי. ההתקלפות נגרמת, בשל משטחים בעלי הדפסה שחורה שמכילים כמות שמן גדולה יותר. גם טמפרטורה שתהיה גבוהה מדי, תגרום להמסת הלמינציה, כך שהיא נוטה להימתח יתר על המידה וצידי הנייר לא יכוסו בציפוי. גם טמפרטורה שתהיה נמוכה מדי, תגרום ללמינציה לא להידבק כמו שצריך והמראה לא יהיה מושלם. זו הסיבה שיש לדאוג  לטמפרטורה האידיאלית מה שיביא את איכות הציפוי למושלם.

 

מערכת ANTI  CURLING במכונות הלמינציה

 

מערכת זו, נמצאת בכל המכונות המבצעות למינציה. זוהי למעשה מערכת פשוטה שמעבירה לחץ נגדי על הדף בזמן שהוא יוצא מהגלילים וכך קימוט הנייר נמנע. יש לציין כי חשוב לכוון את המכונה על פי סוג הנייר ומשקלו. באמצעות ביצוע הלמינציה, ניתן לשמור על אריזת קרטון מפגיעה של נוזלים, מה שעשוי להיות יעיל במיוחד לאריזות של מזון ותרופות.

 

אם החלטתם לבצע עיצוב אריזות באמצעות דפוס מוכר, כדאי כי תחפשו חברת דפוס, הקיימת שנים רבות ויש לה מוניטין רב בתחום עיצוב כל סוגי האריזות. חברת חרט תעשיות, קיימת מזה 80 שנה ומייצרת אריזות יוקרה מעוצבות למותגים ידועים בישראל ובחו"ל.. החברה מייעצת ללקוחותיה, לגבי האריזות משלב התכנון ועד לשלב של מוצר מוגמר, כאשר היא מקפידה על איכות לא מתפשרת ויחס אדיב ואישי לכל לקוח. הטכנולוגיה המשוכללת של חרט בדפוס מקנה לה את האיכות והאריזות המושלמות ביותר. ישנן 9 מחלקות שונות הקשורות בעיצוב ותכנון המוצר ו-65 עובדים שאחראים על תחומים שונים, כגון ייצור באמצעות בקרת איכות קפדנית העומדת תחת התקנים המחמירים בישראל.